Wydawałoby się, że zmiany w zakresie WOPT to już wszystkie zmiany w Labor Tech 1 PRO … jednak nie. Znajdzie się coś ekstra, czyli modernizacje w zakresie ustalania wskaźnika zagęszczenia gruntu, oczywiście również wg metody Proctora.
W tym przypadku mówimy o swoistym „dopalaczu” ,ponieważ zmiany, podobnie jak w przypadku modułu do wilgotności optymalnej, dotyczą zarówno możliwości wprowadzania większej ilości danych (kolumny uśrednienia), jak i nowego wyglądu stron (dwie nowe strony) oraz obliczania powtarzalności pomiaru! Ale tym razem – obiecuję, będzie krótko!
Przechodząc do rzeczy, nowy wygląd interfejsu modułu do wskaźnika zagęszczenia prezentuje się tak:
Jak widać, mamy oczywiście możliwość wypełniania pól w sposób podwójny oraz możliwość wyboru stron, jakie trafią do wydruku.
Strona z wynikami prezentuje się w takim przypadku następująco:
Jak widać mamy tu zbiorcze zestawienie wraz z informacją o wynikach pomiaru wilgotności optymalnej, powiązanej przecież z oznaczaniem wskaźnika zagęszczenia.
Aby prościej było wypełniać te dane, warto wcześniej załadować do modułu WOPT dane, a następnie już w module wskaźnika zagęszczenia skorzystać z przycisku Pobierz z modułu optymalnej,co szybko przepisze nam dane:
Natomiast już na wydruku otrzymamy pola te wypełnione:
Wprowadzona funkcja zdobyła przychylność pracowników GDDKiA – oszczędza bowiem czas przy przepisywaniu ręcznym i porównywaniu czy czasem gdzieś się nie pomyliliśmy.
Druga strona, ta z kolumnami uśredniania, prezentuje się tak:
Co jest lepszą alternatywą dla starszego typu wydruku:
który również możemy uzyskać wybierając arkusz Tabeli wartości podstawowych.
Jak się okazało, już po prezentacji, nowy styl rysowania arkusza przypadł użytkownikom do gustu, więc wygląda na to, że jest na czym się wzorować w przyszłych programach 🙂
Pingback: Powtarzalność pomiaru na przykładzie Labor Tech 1 PRO | SkyRaster Blog