Wskaźnik zagęszczenia w praktyce – nowości w Labor Techu 1 PRO ciąg dalszy!

wskaznik-1Wydawałoby się, że zmiany w zakresie WOPT to już wszystkie zmiany w Labor Tech 1 PRO … jednak nie. Znajdzie się coś ekstra, czyli modernizacje w zakresie ustalania wskaźnika zagęszczenia gruntu, oczywiście również wg metody Proctora.

W tym przypadku mówimy o swoistym „dopalaczu” ,ponieważ zmiany, podobnie jak w przypadku modułu do wilgotności optymalnej, dotyczą zarówno możliwości wprowadzania większej ilości danych (kolumny uśrednienia), jak i nowego wyglądu stron (dwie nowe strony) oraz obliczania powtarzalności pomiaru! Ale tym razem – obiecuję, będzie krótko!

Przechodząc do rzeczy, nowy wygląd interfejsu modułu do wskaźnika zagęszczenia prezentuje się tak:

tabela

Jak widać, mamy oczywiście możliwość wypełniania pól w sposób podwójny oraz możliwość wyboru stron, jakie trafią do wydruku.

Strona z wynikami prezentuje się w takim przypadku następująco:

wydruk-1Jak widać mamy tu zbiorcze zestawienie wraz z informacją o wynikach pomiaru wilgotności optymalnej, powiązanej przecież z oznaczaniem wskaźnika zagęszczenia.

Aby prościej było wypełniać te dane, warto wcześniej załadować do modułu WOPT dane, a następnie już w module wskaźnika zagęszczenia skorzystać z przycisku Pobierz z modułu optymalnej,co szybko przepisze nam dane:

pobierz-z-moduluNatomiast już na wydruku otrzymamy pola te wypełnione:

wydruk-daneWprowadzona funkcja zdobyła przychylność pracowników GDDKiA – oszczędza bowiem czas przy przepisywaniu ręcznym i porównywaniu czy czasem gdzieś się nie pomyliliśmy.

Druga strona, ta z kolumnami uśredniania, prezentuje się tak:

arkusz-1i tak:

arkusz-2Co jest lepszą alternatywą dla starszego typu wydruku:

starszy-wydrukktóry również możemy uzyskać wybierając arkusz Tabeli wartości podstawowych.

Jak się okazało, już po prezentacji, nowy styl rysowania arkusza przypadł użytkownikom do gustu, więc wygląda na to, że jest na czym się wzorować w przyszłych programach 🙂

One response on “Wskaźnik zagęszczenia w praktyce – nowości w Labor Techu 1 PRO ciąg dalszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *