Sonda Dynamiczna – nowa wersja 1.31

sonda-xDzisiaj została udostępniona zapowiadana wcześniej nowa wersja programu Sonda Dynamiczna. Wersja ta zawiera zmiany obejmujące nowy wystrój graficzny (do wyboru!) oraz poprawki w zakresie interfejsu i normy ISO (wykaz gruntów ISO).

 

Nowy wygląd

Aplikacja w wersji 1.31 dorobiła się kilku skórek wyglądu, podobnie jak jakiś czas temu aplikacja Raporty GPS:
sonda-131-2 sonda-131-1Po lewej jasny domyślny styl, po prawej wersja „nocna”:

 

 

 

Przełączenia wyglądu dokonuje się poprzez przycisk Zmień wygląd znajdujący się w górnej części okna:

zmien-wyglad

Tabela gruntów ISO – poprawka

isoOsoby korzystające z wcześniejszych wersji pewnie zauważyły brak wyświetlania tabeli gruntów ISO, gdy wybierzemy w opcjach ten tryb. Teraz już mamy taką tabelę:
grunty-iso

Drobna poprawka przy PI

W tabeli zawierającej profil gruntowy można określić kody gruntu. Są jednak osoby, które wpisują tam pełne nazwy gruntów, np. piasek. Ponieważ w tej kolumnie mogą być używane symbole, w programie Sonda można np. dla symbolu PI użyć wyrażenia pi. Np. jeśli chcemy oznaczyć warstwę gruntu składającą się z pyłu – dla normy PN będzie to właśnie wspomniany symbol, więc wpiszemy PI:

pii uzyskamy:

pi-druk

Jeśli jednak w tej kolumnie będziemy chcieli wpisać  „piasek”, zobaczmy co się działo we wcześniejszych wersjach:

pi-asekProgram, zakładając, że tutaj wpisujemy kod, zamienił po prostu słówko pi na symbol (podczas druku). W efekcie wyszło coś śmiesznego 🙂 W wersji 1.31 ta rzecz została naprawiona:

piasek-dobrze

Skąd pobrać nową wersję Sondy?

Najlepiej z tego linka: http://programyskyraster.pl/ – gdzie Sonda jest jednym z programów do wyboru – mamy tam przycisk do ściągania, który pozwoli nam na uzyskanie najnowszej wersji i szybką aktualizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *