PowerGPS opublikowany!

logoPod koniec lipca nadeszła wreszcie wyczekiwana przez niektórych chwila, w której PowerGPS będzie już  publicznie dostępny. Do tej pory aplikacja (głównie we wcześniejszej wersji, jeszcze jako Cad-Room) była dostępna dla ograniczonej grupy odbiorców testowych – jednakże z dzisiejszym dniem sytuacja się zmienia.

Strona już dostępna…

Mamy już stronę projektu (powergps.pl) a także stronę serwisową (powergps.pl/obsluga), wzorowaną na sprawdzonym rozwiązaniu znanym z RaportówGPS. Na tej stronie znajdą się tutoriale (samouczki) – jest już wstępny zarys, zaczynamy budować listę pytań i odpowiedzi.
Osoby zainteresowane odpowiedzią na pytanie – co to jest PowerGPS – odsyłam do tego linka.

…aplikacja również

PowerGPS można już pobrać z tej strony. Tak jak w przypadku Raportów, i tutaj będą publikowane najnowsze wersje aplikacji. Niestety aplikacja potrzebuje jeszcze paru poprawek, więc jeszcze traktujemy ją jako betę – czyli wersję, która nie była testowana na większej ilości urządzeń, a także wersję, która posiada pewne funkcjonalności nie do końca wdrożone, zatem mogą się zdarzyć przypadki typu błędy lub zawieszenia. Lojalnie więc ostrzegam 🙂

and-pgpsMoim zamierzeniem było opublikowanie jak najbardziej funkcjonalnej wersji, ale niestety projekt jest spory (bieżące wskazania kompilatora to >60 mln linii kodu, stworzonego w większości przez ostatnie 3.5 roku, ale bazującego na wiedzy opanowanej przeze mnie z ostatnich 9 lat), zawiera sporo różnych funkcji (w sumie to już „kombajn”). A ponieważ nie mamy jeszcze profesjonalnego finansowania, które umożliwiłoby rozwój projektu w sposób jaki bym chciał – zatem trzeba sobie jakoś radzić i myślę, że lepiej jest udostępnić to co mamy teraz, niż np. czekać na idealny moment, gdy aplikacja będzie całkowicie dopieszczona.

Aby umożliwić rozeznanie co może działać nie tak, utworzę stronę Rozpoznane problemy, na której będą opublikowane te rzeczy, które np. jeszcze nie zostały poprawione, a które mogą np. sprawiać problem. Będą one sukcesywnie usuwane z tej listy w miarę wdrażania coraz to nowszych wersji.

Można ściągać bezpłatnie?

Zanim dobrniemy do wersji sprzedażowej (i np. wersji w Google Play), przydałoby się zebrać trochę więcej informacji od osób, widzących u siebie tego typu rozwiązania. Tak więc, do tego czasu, aplikacja PowerGPS będzie dostępna bezpłatnie – w najwyższej wersji, tj. z obsługą RTK, dalmierzy, wszystkich tych rzeczy, które były planowane w wersji najbardziej rozbudowanej. Jedynym wymogiem będzie dostęp do internetu przy autoryzacji, ale przy dzisiejszych możliwościach dostępu do sieci, to nie powinien być problem.

Zapraszam zatem do ściągania, testowania  – i w przypadku sytuacji, które np. nie były opisane na stronie Rozpoznane problemy – proszę o maila lub też wykorzystanie formularza kontaktowego do opisania sytuacji.

2 responses on “PowerGPS opublikowany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *