Podsumowanie zmian w Raportach i PowerGPS

Obecny wpis ma charakter wpisu rocznicowego – kolejna aktualizacja oprogramowania geodezyjnego SkyRaster – tym razem oznaczona wersją 2.14. Seria II-ga w całej okazałości, spójrzmy jednak jak wygląda to statystycznie.

Reklama to dźwignia handlu.

 

Takie przynajmniej jest przysłowie i zapewne – tak to działa.

Nasze zasoby w większości jednak kierowaliśmy w stronę rozwoju i wsparcia rozwoju oprogramowania – aby było jeszcze lepsze. Staramy się dbać o jakość oprogramowania, co sprawia, że podsumowując prawie 25% wdrożeń jakie zostały wykonane dotyczyło właśnie dokonywania poprawek, zaś ponad 50% wprowadzania nowych funkcji (pozostałe 25% to ulepszenia i zmiany w istniejących).
Czy z punktu ekonomicznego jest to dobra decyzja – raczej można wątpić (wciąż mamy kredyty zaciągnięte na realizację prac nad obydwoma programami), aczkolwiek pod względem jakości to była raczej najlepsza opcja.

Wstęp do statystyki

Do przeliczeń ilości wdrożonych nowych funkcji, wykonanych poprawek czy ulepszeń użyliśmy dokumentacji upublicznionej na stronach serwisowych obu programów. Niestety – zestawienia te czasami miały braki. Wiązało się to z faktem, że w naszej pracy, naszym głównym założeniem było usprawnianie i podwyższanie jakości oprogramowania. Nie zawsze mieliśmy czas to dokumentować, więc zdarzało się, że trzeba było szybko wydać aktualizację i nikt nie myślał o tym, aby „chwalić się” tym co zostało wdrożone. Z punktu widzenia statystyki – zaniża to nasze wskaźniki, więc zakładamy, że będziecie wyrozumiali czytając to 🙂

RaportyGPS – statystyka

Seria I – 439 rzeczy (38 aktualizacji):

 • 296 nowych funkcji
 • 73 zmiany lub ulepszenia
 • 70 poprawek

 

 

Seria II – 213 rzeczy (23 aktualizacje):

 • 107 nowych funkcji
 • 25 zmian lub ulepszeń
 • 81 poprawek

 

Czyli łącznie przez 4 lata – 652 rzeczy (61 aktualizacji):

 • 403 nowych funkcji
 • 98 zmian lub ulepszeń
 • 151 poprawek

RTK PowerGPS – statystyka

Seria I – 125 rzeczy (min.* 12 aktualizacji):

 • 61 nowych funkcji
 • 39 zmian lub ulepszeń
 • 25 poprawek

Seria II – 359 rzeczy(min. 18 aktualizacji):

 • 203 nowych funkcji
 • 65 zmian lub ulepszeń
 • 91 poprawek

Czyli łącznie – 484 rzeczy (min. 30 aktualizacji):

 • 264 nowych funkcji
 • 104 zmiany lub ulepszenia
 • 116 poprawek

*minimum – po drodze zdarzały się często nieoficjalne aktualizacje rozwojowe, nie są tutaj liczone, stąd użycie słówka min.

Statystyka dla Raportów i PowerGPS razem

Sumując obie serie, dla obu programów – 1136 rzeczy (min. 91 aktualizacji):

 • 667 nowych funkcji
 • 202 zmian lub ulepszeń
 • 267 poprawek

Liczonych przez ostatnie 4 lata (od pierwszych oficjalnych wydań Raportów). Technicznie jednak prace nad rdzeniem obu programów rozpoczęły się wcześniej (7 lat temu).

Użytkownicy

Nie będzie niespodzianką, jeśli napiszemy, że zdecydowana większość Użytkowników korzysta z programów do celów geodezyjnych lub bardzo blisko związanych z geodezją.

Na obecny moment ponad 720 firm i instytucji z całej Polski zaufało potencjałowi Raportów i z nich korzysta. W przypadku RTK PowerGPS jest to ok. 210 firm przy czym 98% z nich korzysta zarówno z PowerGPS jak i Raportów.

Tak duża ilość odbiorców obu programów potwierdza ich jakość i przydatność, tym bardziej, iż, jak wspomnieliśmy na początku, koncentrujemy się zdecydowanie mocniej na rozwoju programów, niż na kwestiach marketingowych. Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z rozwiązań geodezyjnych SkyRaster i cieszy nas, że programy są bardzo przydatne w pracy.

Naszym celem jest kontynuowanie rozwoju programów tak, aby jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom osób z nich korzystających.

Aktualizacje, wersje demo i promocje

Tradycyjnie (podobnie jak w przeszłych wydaniach), przedłużamy z dniem dzisiejszym ważność każdej licencji demo (o 14 dni).

Oprócz tego można w ciągu 14 dni bezpłatnie zmienić licencję z typu klasycznego na pływającą.

Aktualizacje są do pobrania z niniejszych stron:

Opisy na blogach projektów, związane z nową aktualizacją:

Dla osób zastanawiających się nad zakupem i pytających o promocje, informujemy:

Najtańsza wersja – jedynie 9zł za miesiąc!

Najtańszą wersją Raportów jest wersja abonamentowa – rozliczana co 3 miesiące (26zł netto), co daje niespełna 9zł netto / miesiąc. Profesjonalne raporty GNSS są w zasięgu ręki każdego!
Najtańszą wersją RTK PowerGPS jest wersja abonamentowa – rozliczana co 3 miesiące (200zł netto), co daje ok. 67zł netto / miesiąc.
Najtańszą wersją PowerGPS dla GIS (bez obsługi RTK) jest wersja abonamentowa – rozliczana co 3 miesiące (110zł netto), czyli ok. 37zł netto / miesiąc.

Bonusy

W przypadku PowerGPS każdy zakupujący nową licencję na ten program otrzyma bezpłatnie moduł raportowy PowerGPS po stronie Androida.

Rabat

Do 15 czerwca 2018 macie okazję nabyć program z 10% rabatem. Rabat jest naliczany przy wystawianiu faktury i dotyczy oprogramowania SkyRaster zarówno z sekcji geodezyjnej (RaportyGPS, PowerGPS, emulator dalmierza Disto) jak i drogowej (programy laboratoryjne, np. Labor Tech). Warunkiem uzyskania rabatu jest podanie kodu rabatowego PG2018 podczas składania zamówienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *