Nowy dalmierz od Boscha – kupić czy nie?

Cyfrowy wizjer kusi


Wiele lat temu, jeszcze w swoich początkach, PowerGPS otrzymał dostosowanie do dalmierza Leica D8 (z wizjerem). Później pojawiły się dalmierze Bosch serii GLM100C oraz tańsze GLM50C, które wzbudziły duże zainteresowanie geodetów. Wygodniejsze pomiary offsetowe – to coś co przydaje się w terenie, szczególnie, jeśli nie posiada się odbiornika z wychyłomierzem, lub jeśli oczekuje się wyższych dokładności pomiaru niż w wychyleniu.

Nowe dalmierze Leici niekompatybilne

Był czas, w którym dostępne na rynku dalmierze były dobrze kompatybilne i przez to mocno uniwersalne (można było korzystać z nich w różnych systemach – Android, Windows Mobile, Windows).

W międzyczasie firma Leica umieściła na rynku dalmierze D510 i D810, które miały w swoim założeniu również zapewniać kompatybilność z systemami Apple (iOS). Jednak okazało się, że są problemy z zachowaniem kompatybilności z pozostałymi systemami. Nabywcom PowerGPS odradzano wówczas zakup tego dalmierza, więc tańsze modele GLM50C (które nie miały problemu z łączeniem się w Androidzie, na PC i z Windows Mobile) zyskiwały na popularności. Użytkownikom doskwierał jednak problem – braku cyfrowego wizjera, który był dostępny tylko w dalmierzach Leici.

Bosch GLM120C

W tym modelu Bosch zastosował cyfrowy wizjer i co ciekawe – boczny przycisk do wyzwalania pomiaru.
Możnaby powiedzieć – brawo! W końcu jest kamerka, łatwiej będzie celować.

Czy aby na pewno?

Dostosowanie

Od jakiegoś czasu notowaliśmy większe zainteresowanie tematem modelu GLM120C. Dzięki współpracy z p. Mariuszem z firmy MGEO oraz dzięki p. Markowi z firmy Mierzymy.pl otrzymaliśmy do dostosowania ten dalmierz GLM120C. Czy udało się go dostosować i w jaki sposób będzie można z niego korzystać w PowerGPS – dowiecie się z tego filmu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *