Nowa seria PowerGPS II – podsumowanie

Mamy za sobą oficjalną premierę nowej wersji RTK PowerGPS na Androida oraz RaportówGPS PRO w odsłonie drugiej serii. Co prawda nastąpiła ona na początku marca, jednak praca wre – czasem łatwiej pracować nad nowymi funkcjonalnościami, niż pisać eseje na blogu 🙂 Tym razem jednak, w przerwie pomiędzy wdrożeniami, opowiem co nieco o nowej serii…

RTK PowerGPS II

Androidowa wersja programu jest dostępna od dłuższego czasu, choć stabilnej wersji finalnej w pierwszej odsłonie dorobiła się dopiero rok temu. Przy okazji wyparła wersję Windowsową; jeśli chodzi o wykorzystanie w terenie, Windows może się schować! Android oferuje naprawdę spore możliwości i wydajne sprzęty oparte o ten system są dostępne w bardzo szerokich widełkach cenowych, zatem każdy może wybrać coś dla siebie.

Do obecnego momentu zanotowaliśmy ponad 700 instalacji wersji demo (uwzględniając dane dotyczące obu serii, licząc od lutego 2015) – niestety na Google Play nie uświadczymy tych statystyk, ponieważ w większości przypadków aplikacja była ściągana ze strony pobierania powergps.pl/pobierz gdzie Googlo-we statystyki już nie sięgają. Oczywiście instalacja nie równa się jeszcze zakupowi lub codziennemu używaniu (limit czasowy wersji demo), ale wydaje się to niezłą liczbą jeśli chodzi o zainteresowanie w niszy związanej z RTK przy użyciu minimalnego marketingu. W razie czego w sklepie Play macie do wyboru dwie wersje do porównania – pierwszą serię oraz drugą – najnowszą.

Druga seria wchodzi z nowymi modułami – m.in. oferuje obsługę wpasowania poziomego czy dodatkowe zadania geodezyjne – wszystko zaprojektowane w jednym celu – aby możliwie jak najbardziej ułatwić wykonywanie pomiarów geodezyjnych w terenie z użyciem RTK i osprzętu pomocniczego (np. dalmierzy). Więcej znajdziecie pod tymi linkami:

Dużą zaletą PowerGPS jest to, że obejmuje coraz więcej urządzeń pomiarowych. Jeszcze rok temu niewiele było obsługiwanych RTK, obecnie jest to aż 10 modeli (podobnie jak tachimetrów) a będzie więcej! Z drugiej strony co jakiś czas mamy okazję do testowania osprzętu Androidowego i tak na przełomie marca i kwietnia otrzymaliśmy od producenta sprzętu MyPhone dwa telefony do testów z PowerGPSem – w tym jedną konkretną pozycję: Hammer AXE LTE, aspirującą do bycia naprawdę pokazowym kontrolerem.

myphone-hammer
MyPhone Hammer Axe LTE – Android 4.4 z najnowszym PowerGPS na pokładzie.

Poniżej natomiast smartfon, z nowszym Androidem i większym ekranem.

myphone-cube
MyPhone Cube LTE – Android 5.1 + podkład OpenStreetMap

Tak więc niedługo przed nami kolejne nowości – zapraszamy do zapisania się na PowerGPS newsletter, jeśli chcecie dowiedzieć się o tym jak najprędzej!

RaportyGPS II

RaportyGPS w pierwszej odsłonie zadebiutowały trochę ponad 2 lata temu – gdy okazało się, że geodeci potrzebują bardziej dopasowanego narzędzia, które nie będzie limitowane płatnym rocznym dostępem.  Pierwotnie zintegrowane z większym kombajnem Cad-Room (protoplastą PowerGPSa) dość szybko „uciekło” do postaci osobnej i małej aplikacji służącej do jednego, jedynego celu – generowania raportów z pomiarów precyzyjnych GNSS.

Jednak czas robi swoje i w miarę popularności programu, pojawiały się głosy, że warto by było rozszerzyć program w różnych kierunkach, dając lepsze możliwości użytkownikom. Tak narodziła się wersja PRO, która umożliwiała edycję i weryfikację danych, dodatkowo pojawiły się nowe obsługiwane formaty danych.

Ale jak to zwykle bywa – jeśli użytkownik widzi, że program się rozwija, to zawsze chętniej jeszcze coś dodatkowego dopowie, zgłosi sugestię i mamy pole do nowych wdrożeń. Oczekiwania rosły, więc trzeba było pomyśleć o nowych rozszerzeniach – dodaniu możliwości wykorzystania modułu mapy, możliwości obliczania dokładności pomiaru czy też bardziej elastycznym funkcjom wyboru pikiet.

Naturą rzeczy (a raczej ekonomii) stało się utworzenie nowych sekcji (modułów), które podobnie jak wersja PRO (jednorazowo płatne) umożliwiały użytkownikom dostęp do wydajniejszego sposobu przygotowywania raportów z pomiarów. I to otworzyło drogę do serii II (2016), która niedawno zadebiutowała. Więcej przeczytacie w tym wpisie,

Co można powiedzieć o Raportach w 2016 roku? Na pewno to, że nie jest to już mikro programik, choć zachował on łatwość obsługi pierwowzoru. Obecnie kombajn do raportów (bo takie słowa słyszę od użytkowników) –  znajdziemy u niejednego geodety – w obecnym czasie aplikację wykorzystuje ponad 250 firm/instytucji związanych z geodezją – na ponad 400 stanowiskach roboczych. Aplikacja zbiera bardzo dobre opinie (zapraszam do dodawania nowych) – cieszę się słysząc, że program jest przydatny i 2 lata aktywnego rozwoju programu poszło w dobrym kierunku.

Zalety aplikacji z „jednej stajni”

Zajmując się zarówno tematem raportów, jak i oprogramowaniem kontrolera PowerGPS-a możemy zaoferować optymalne rozwiązanie, które można dość szybko rozszerzyć o nowe elementy. Dlaczego tak?

  1. PowerGPS i RaportyGPS są projektowane z myślą o wzajemnej współpracy – stąd wspólne fragmenty kodu i wewnętrznych formatów wymiany danych. Możemy tym samym wydobyć z danych mierzonych RTK dużo więcej informacji, niż ma to miejsce w formatach zapisywanych przez inne aplikacje kontrolerowe. Dzięki temu również otrzymujecie dodatkowy bonus – PowerGPS jest w stanie czytać dane np. z innych formatów, takich jak RW5 lub JXL.
  2. Integracja z serwisem RTK24.net i możliwości synchronizacji danych tak, aby można było jak najszybciej przesłać plik z jednej aplikacji do drugiej, wykorzystując „chmurę”.
  3. Większy nacisk na nowe funkcjonalności i usprawnianie istniejących – oznacza to częste aktualizacje aplikacji. Do obecnego momentu aktualizacje zostały dostarczone użytkownikom bezpłatnie –  co zwiększa opłacalność zakupu i pozwala utrzymywać zawsze najnowszą wersję bez ponoszenia dodatkowych kosztów!
  4. Duża ilość użytkowników powoduje, iż dość szybko dowiadujemy się o nowych potrzebach i koniecznościach zmian – można w ten sposób zareagować odpowiednio wcześnie i wydać odpowiednią aktualizację z wyprzedzeniem.

Ach te promocje…

W związku z faktem, iż w kwietniu będziemy mieć pierwszą rocznicę finalnej publikacji pierwszej serii PowerGPS, przewidujemy w tym miesiącu pakiet atrakcyjnych rabatów.
Na pierwszy ogień idą moduły do Raportów – jak pamiętacie, w marcu, we współpracy z TINSERWIS daliśmy Wam możliwość tańszego nabycia modułów do programu RaportyGPS.

Jeśli nie udało się Wam skorzystać z promocji w marcu –  przedłużyliśmy promocję do 8 kwietnia, jednocześnie dając dodatkowy bonusgwarancję atrakcyjnego rabatu. Zapraszamy zatem na listę zakupową dot. Raportów.
W TINSERWIS również macie możliwość grupowego (i tańszego) nabycia RTK PowerGPS II  –  więcej informacji na tej stronie.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy niedługo na kolejne nowości pod szyldem SkyRaster!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *