Mała rewolucja w zakresie wpisów o RaportachGPS

rgpsMinęło już trochę czasu odkąd napisałem an blogu ostatni wpis. Wtedy było o raportach, teraz (ku uciesze geodetów) też również będzie o tym temacie – cóż, temat rzeka.

Tuż przed Świętami postanowiliśmy w SkyRaster dodać nowe źródło wymiany informacji o programie. Do tej pory rolę tę spełniał niniejszy blog, lecz częstotliwość wpisów o tym temacie była już na tyle duża, że aż prosiło się o założenie nowej strony…

Nowa strona

Tak oto powstała strona serwisowa: http://raportygps.pl/obsluga/, trochę w formie blogu, trochę w formie statycznej strony, zawierającej skróty oraz dłuższe rozpiski najnowszych zmian w aplikacji.

Strona serwisowa dedykowana aplikacji do tworzenia dzienników pomiaru GNSS
Strona serwisowa dedykowana aplikacji do tworzenia dzienników pomiaru GNSS / RTK

Doszła tam również sekcja FAQ (pytań i odpowiedzi) oraz samouczków. Strona będzie sukcesywnie uzupełniana, tym bardziej, iż w nawale prac nie zdążyłem uzupełnić na blogu szerszych informacji o wersjach 1.20-1.22. Zatem pojawią się one już na stronie serwisowej.

Zmiany w Raportach

Dziś również program Raporty został opublikowany w najnowszej wersji 1.23.
Program można zaktualizować – ściągnąć z tej strony.

Natomiast szczegółowy opis Raportów już jest dostępny na stronie serwisowej.

W związku z planem zmian pojawiło się również moje pytanie, dotyczące kwestii oznaczeń punktów tyczonych – można je zobaczyć na Geoforum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *